Ako už každoročne býva zvykom, tak aj tento rok sa hlásim s novoročným updateom… A tentokrát som ho nestihol len včas, ale dokonca aj o deň skôr!

Dnes máme posledný deň v roku a ja by som sa chcel s vami podeliť o to, čo som v tomto roku zažil. Čo sa týka videí, tak je pravdou, že za tento rok som mal projektov o trochu menej ako ten minulý, ale na druhej strane, posunul som sa ďalej po teoretickej stránke. Áno, po tej, ktorú ja považujem za druhoradú (v tomto roku som ale na ňu mierne zmenil názor). Začalo to asi prípravou na prijímačky VŠMU (pre menej znalých: Vysoká Škola Múzických Umení), ktoré som síce do šťastného konca nedobojoval, ale naučil sa pri príprave na ne veľa nových vecí. Moja honba za teoretickými poznatkami pokračovala maturitou, ktorú som bez komplikácií zvládol. Čo sa týkalo celej produkcie, tak som nič nesílil a pokračoval rovnako ako minulý rok – bez nejakého propagovania alebo oslovovania potencionálnych klientov.

Celý nabitý posledný ročník strednej školy som zakončil dvojtýždenným natáčaním Blogera Roka a potom mi začali krásne trojmesačné prázdniny, ktoré som si naozaj užil. Uvedomoval som si, že to môžu byť aj moje posledné prázdniny, preto som sa asi snažil oddýchnuť si čo najviac. A aj keď mi nevyšla dovolenka niekde ďalej od Slovenska, úplne som si vystačil s Prahou a Katovicami. Bol som aj niekoľkokrát v Brne, Trnave, Kittsee, Parndorfe, ale takéto okolité mestá nemá snáď ani cenu spomínať.
Použijem klišé výraz, ale prázdniny ubehli naozaj rýchlo a po nich začalo niečo, čo som naozaj nečakal. Nakoľko mi všetci vraveli, že mám tú vysokú školu aspoň skúsiť, tak som sa v októbri ocitol na prvej prednáške na Ekonomickej Univerzite. Ak by sa niekto pýtal, tak fakulta hospodárskej informatiky, odbor manažérske rozhodovanie a tváril som sa asi takto:

Obrázok č. 1 | Belziho výraz

Čo Vám poviem, nie je to vôbec také jednoduché, ako mnohí tvrdia, a študentský život som zatiaľ nemal veľmi šancu spoznať… keď som nebol v škole, tak som musel robiť veci do školy. Síce som sa dozvedel strašne veľa nového a ponaháňal opäť kus teórie, zisťujem (ako Dorian :D), že učenie sa teoretických informácií nie je moc to, čo ma baví, alebo čo som ochotný vystáť. Nehovoriac o tom, že tá škola mi berie strašne veľa času a energiu sústrediť sa na prácu, natáčanie, osobný život a všetko ostatné. Každopádne, teraz sa nachádzam v skúškovom období a povedal som si, že po prvom semestri uvidím čo a ako. Najlepším záverom by bolo, kebyže sa už tento rok dostanem na VŠMU, na ktorú som si opäť podal prihlášku. K tomu sa ale ešte v nejakom budúcom príspevku vyjadrím.

Nevyjadroval som sa ku konkrétnym projektom, keďže to som robil počas celého roka. Som ale rád, že moje práce rovnako ako minulý rok neskončili iba na internete. Minulý rok sa ocitli v TV a na obrazovkách v Bratislavskej MHD. Tento rok síce zatiaľ ešte nikde, ale po Novom roku bude po plátnach v Cinemaxe kolovať reklama na VB Taxi.

No a toto bol môj rok opísaný zopár vetami. Ďakujem všetkým, ktorí mi pomáhali, podporovali ma, trávili so mnou čas a hlavne ďakujem Lucke, ktorá ma celý čas podporuje. Nechcem tu každého označovať, lebo predsalen môžem na niekoho zabudnúť a to by som nerád. Verte, že si všeto pamätám a vážim si toho.

V prílohe tohoto príspevku prikladám ešte video z Katovíc, na ktoré som si po piatich mesiachoch konečne našiel čas a postrihal.

… Tak teda šťastný nový rok! 🙂

Video č. 1 | Silesian Park
Kategórie: Novinky